Poduszka do spania, poduszka ortopedyczna

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną pod głowę, by zapewnić sobie zdrowy sen?

Sen to bez wątpienia jedna z najważniejszych potrzeb człowieka. Dzięki odpowiedniemu wysypianiu się, możemy funkcjonować w dobry i zdrowy sposób, a także cieszyć się komfortem psychicznym. Jeśli masz problemy z kręgosłupem bądź innego rodzaju trudności z wysypianiem się, warto zaopatrzyć się w specjalną poduszkę ortopedyczną pod głowę.

W czym pomoże poduszka ortopedyczna pod głowę?

Dobre łóżko i materac to podstawa, aby czuć się dobrze i wstawać rano wypoczętym. Równie ważna jest jednak poduszka pod głowę, która sprawi, że napięcie w kręgosłupie zniknie, a Ty obudzisz się wypoczęty i bez bólu.

Kształt i specyficzna forma poduszki pod głowę pozwalają na odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa i zapobiegają jego bólowi. Gdy leżymy na łóżku lub materacu, pomiędzy szyją a górną częścią kręgosłupa pojawia się przerwa, która generuje napięcie mięśniowe. Również zbyt miękki materac może powodować nierówne ułożenie kręgów oraz dyskomfort. Poduszka wypełnia przestrzeń przestrzeń między materacem a ciałem, dostosowując się swoim kształtem do sylwetki i niejako stabilizując ją. Niweluje to tarcie o siebie kręgów w odcinku szyjnym i uwalnia napięcia. Poduszka ortopedyczna od mildis.pl może zwiększyć komfort snu i spowodować, że wiele naszych codziennych dolegliwości po prostu zniknie.

Rodzaje poduszek ortopedycznych. Jak wybrać dobrą poduszkę ortopedyczną?

Jest wiele rodzajów poduszek ortopedycznych, a każda powinna być odpowiednio dopasowana zarówno do cech sylwetki, jak i pozycji, w której śpimy. Istnieją poduszki małe i większe, nieco twardsze i zupełnie miękkie.

Przykładowo, jeśli śpisz na boku, powinieneś wybrać poduszkę nieco wyższą niż do spania na plecach, która odpowiednio zrównoważy pozycję głowy z kręgosłupem. Natomiast śpiąc na plecach powinniśmy leżeć na poduszce, która wypełni przestrzeń szyi oraz nie podwyższy znacząco głowy – ważne jest, aby kręgosłup był na jednej linii na wszystkich jego odcinkach.

Dobór poduszki zależy również od masy ciała. Jeśli ciało jest „mocno zbudowane”, będzie potrzebna wyższa poduszka. Dotyczy to głównie spania na boku.

Poduszkę możemy dobrać również pod względem twardości materaca. Miękki materac jest zarazem bardziej plastyczny i ulega większym odkształceniom. Oznacza to, że przestrzeń, którą należy wypełnić jest większa, będziemy więc potrzebować wyższej poduszki. Natomiast jeśli śpisz na twardym materacu, najlepiej jest dobrać poduszkę niższą, która sprawi, że kręgosłup będzie ułożony w jednej linii.

Poduszka ortopedyczna – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybór poduszki ortopedycznej to duże wyzwanie. Jeśli poduszka, którą wybierzesz będzie zbyt miękka lub za niska, możesz nie tylko nie odczuć poprawy, a wręcz pogorszyć swój sen. Wybór odpowiedniej poduszki jest więc kluczowy. Oprócz wspomnianych powyżej wytycznych powinieneś zwrócić uwagę na tkaninę, z jakiej wykonana jest poduszka, oraz jej wypełnienie. Dobra poduszka to taka, która przede wszystkim nie generuje alergii i podrażnień– podczas snu, poduszkę mamy bardzo blisko ciała, dlatego tym bardziej należy zwrócić uwagę na jakość tkaniny, z jakiej jest wykonana.

2 Comments

Wyraź swoje zdanie

Arek G.

05 października, 2021 - 14:56

Bardzo długo ignorowałem zakup dobrej poduszki do spania, ale ostatnio tak dokucza mi ból, że nie ma rady, nie obejdę się bez niej. Ta bambusowa bardzo mi przypadła do gustu, ciekawe tylko jak się sprawdza.

Odpowiedz

Godzina L

16 listopada, 2021 - 13:58

Dobra poduszka to taka, która jest świetnie dopasowana do głowy i szyi. To dzięki prawidłowemu ułożeniu kształtu poduszki można czuć komfort podczas spania i poprawić zdrowie.

Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *