Pielęgnacja stóp

Maść ichtiolowa na zastrzał – gdzie ją kupić? Ile kosztuje? Kiedy można stosować maść na zastrzał?

Jednym z częściej spotykanych specyfików polecanych do leczenia zastrzału, jest maść ichtiolowa. Czym jednak ona jest? Jakie są wskazania do jej stosowania, gdzie można ją kupić i jak używać? Czy maść ichtiolowa jest droga?

Czym jest maść ichtiolowa?

Maść ichtiolowa to jeden z popularniejszych specyfików do leczenia zastrzału. Można go łatwo dostać w każdej aptece, jako nie jest to lek na receptę. Rzecz jasna, maść tę stosuje się także na inne rodzaje schorzeń skóry, między innymi na wypryski, trądzik i czyraczności. Ma on przede wszystkim działanie bakteriobójcze, a w przypadku zastrzałów dodatkowo wspomaga wychodzenie ropy. Istotnym składnikiem maści jest substancja czynna, czyli sulfobituminian amonowy

Gdzie dostań maść ichtiolową?

Maść ichtiolowa powinna być dostępna w każdej aptece bez recepty. To dość popularny lek, który jednocześnie nie jest zaliczany do grona antybiotyków. Jego bakteriobójcze działania są stosunkowo lekkie i w zdecydowanej większości przypadków nie wywołują żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

temat poboczny:  Jaka maść na zastrzał? Co pomaga na zastrzał skórny, podskórny, ścięgnisty?

Jak wygląda maść ichtiolowa?

Z pewnością nie jest to ten z leków, z po które sięga się z przyjemnością. Jest tak głównie z powodu wyglądu oraz samego zapachu maści, które do miłych nie należą. Specyfik ten charakteryzuje się dużą gęstością o ciemnym prawie czarnym kolorze i nieprzyjemnym zapachu przypominającym asfalt. Pomimo tych cech, jest jednak bardzo skuteczny.

Kiedy stosuje się maść ichtiolową?

Jak zostało już wspomniane, maść ichtiolową używa się przede wszystkim przy takich schorzeniach jak wypryski, trądzik, czyraki, a także zastrzał. Dodatkowo sprawdza się też w innych przypadkach, które mogą dotyczyć zanokcicy (ropne zapalenie pod paznokciem), owrzodzeń, łojotokowego zapalenia skóry i łuszczycy. Mało kto wie, ale maść ichtiolowa pomaga też przy odmrożeniach. Według przeprowadzonych badań hamuje także rozwój bakterii z grupy staphylococcus, między innymi gronkowca złocistego.

Ile kosztuje maść ichtiolowa?

Maść ichtiolowa jest nie tylko lekiem dostępnym bez recepty, ale i bardzo tanim. Za niewielkie opakowanie zapłaci się nie więcej niż 3 do 5 zł. Oczywiście na rynku może występować pod wieloma różnymi nazwami, etykietami, a także o innej pojemności. Mimo wszystko jest to specyfik, który nie będzie nas dużo kosztował i obciążał portfela.

temat poboczny:  Popularne choroby stopy – jak leczyć? Jak zwalczać popularne choroby stopy?

Jak stosować maść ichtiolową?

Jak każdą maść i tę stosuje się miejscowo z podaniem na skórę objętą problemem. Najlepiej w tym celu przeczytać ulotkę lub zapytać się lekarza do sposób podania. Zazwyczaj maść używa się 1 – 2 razy na dobę, wcierając w zmienione chorobowo miejsce. Po tym zabiegu koniecznie trzeba dokładnie umyć ręce, z zastrzeżeniem, by uważać na posmarowany fragment skóry. Przy okazji warto pamiętać, by nie używać specyfiku na otwarte rany, ponieważ może wywołać to reakcję alergiczną, doprowadzić do zaczerwienienia skóry oraz jej odbarwienia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *