Montaż oczyszczalni

Oczyszczalnie lokalne – czy mogą mieć wpływ na zdrowie mieszkańców?

Oczyszczalnie lokalne to często wybierana alternatywa dla szamba, kiedy nie ma innej możliwości podłączenia kanalizacji na działce. Takie oczyszczalnie nie są kłopotliwe w użytkowaniu, nie powodują nieprzyjemnych zapachów i nie są kosztowne w eksploatacji. Zalet takich urządzeń jest więcej. A czy oczyszczalnie lokalne są bezpieczne dla zdrowia i środowiska?

Oczyszczalnie lokalne czy szambo?

Oczyszczalnie lokalne montowane są w wielu gospodarstwach domowych, w których nie ma możliwości podłączenia innego rodzaju kanalizacji. Możliwe jest jeszcze wybranie szamba, jednak coraz więcej osób odchodzi od tego pomysłu, ponieważ użytkowanie w tym przypadku jest dosyć kłopotliwe i może powodować nieprzyjemne zapachy. W takiej sytuacji lepiej pomyśleć o przydomowej oczyszczalni ścieków, która będzie znacznie bardziej komfortowa dla mieszkańców.

Oczyszczalnie lokalne – czy są bezpieczne?

Wiele osób obawia się o wpływ oczyszczalni na zdrowie i na środowisko, często jednak niesłusznie. Ważne jednak, by wybierać urządzenia wysokiej klasy. Oczyszczalnie lokalne projektowane przez firmę Ekodren spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące redukcji zanieczyszczeń, ich użytkowanie jest więc bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Oczyszczalnie lokalne – dlaczego warto?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków mają wiele zalet. Wśród nich najczęściej wymienia się względy ekonomiczne. Utrzymanie oczyszczalni nie jest szczególnie kosztowne w porównaniu np. do szamba, gdzie należy organizować regularne wywozy nieczystości. Chociaż sam zakup oczyszczalni nie należy do najtańszych, koszty szybko się zwrócą, właśnie w użytkowaniu.

Do tego dochodzi jeszcze łatwość użytkowania. Obsługa oczyszczalni lokalnej jest bardzo prosta. Należy pamiętać głównie o właściwym dbaniu o nią, co przekłada się na dostarczanie specjalnych bakterii oraz enzymów, które zapewnią bezpieczne i zdrowe funkcjonowanie kanalizacji. Raz na jakiś czas trzeba też wywozić zbierający się osad w zbiorniku.

Do zalet oczyszczalni należy też fakt, że można zamontować je właściwie w każdym miejscu. Nie mają znaczenia warunki gruntowo-terenowe, czy nawet klimatyczne. Wysokiej klasy zbiorniki poradzą sobie w każdych okolicznościach. Problemów nie przysparza także montaż, warto jednak pamiętać, by był on wykonywany przez profesjonalistów. To zapewni bezpieczeństwo późniejszego użytkowania oczyszczalni.

Oczyszczalnie przydomowe wyróżniają się także dobrą trwałością. Chociaż na zbiorniki udzielane są zazwyczaj kilkuletnie gwarancje, mało kiedy jest potrzeba, by z takiej pomocy skorzystać.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków a ekologia

Przydomowe oczyszczalnie ceni się przede wszystkim za to, że są ekologiczne. Nieczystości nie przedostają się do gleby i nie zatruwają jej. Nie ma też obaw, jeżeli chodzi o nieprzyjemne zapachy wydobywające się ze zbiornika. To charakterystyczne głównie dla szamb, nie dla profesjonalnych oczyszczalni lokalnych. Nie trzeba też się martwić o to, że zbiornik się przepełni. Regularny wywóz dotyczy głównie osadu, który tworzy się w zbiorniku oczyszczalni.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *