Kobieta blondynka

Jak działa serum do twarzy? Dlaczego warto wybrać naturalne serum do twarzy?

Serum do twarzy to, poza kremami i maseczkami, kosmetyk służący do pielęgnacji twarzy. Od innych produktów wyróżnia się tym, że jego działanie jest silniejsze przez większe nagromadzenie składników aktywnych. Co warto wiedzieć o naturalnym serum do twarzy i dlaczego warto je wybierać?

Jak działa serum?

Działanie serum jest mocniejsze niż w przypadku kremów czy maseczek. Naturalne serum do twarzy to kosmetyk o skoncentrowanej formule (ecoandwell.pl), który doskonale przenika do warstw skóry. Jego zadaniem jest dostarczenie składników aktywnych, które odżywią i poprawią wygląd twarzy. Nie istnieje określony wiek, w którym powinno rozpocząć się stosowanie tego kosmetyku. Dostępne są zarówno sera np. na przebarwienia, po które sięgać mogą już nastolatki, jak i sera ze składnikami o właściwościach antyrodnikowych, czyli odpowiednich dla kobiet, u których pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Jak stosować serum do twarzy?

Zaleca się, by serum do twarzy nakładać przed kremem. Kosmetyk o naturalnym składzie jest bogaty w takie substancje jak ekstrakty roślinne, wyciągi ziołowe, witaminy, kolagen, kwas hialuronowy czy popularny ostatnio śluz ślimaka. Zapewnią one skórze właściwe odżywienie i nawilżenie.

Oczywiście serum należy aplikować na oczyszczoną twarz. Kiedy skóra całkowicie już wyschnie, wówczas możliwe jest nałożenie serum. Warto połączyć to z masowaniem twarzy, wówczas wchłanianie substancji odżywczych będzie efektywniejsze.

Czy serum do twarzy może zastąpić krem?

Serum do twarzy nie może zastąpić kremu. Konieczne jest stosowanie zarówno jednego, jak i drugiego kosmetyku. Serum stanowi podstawę pielęgnacji. Stosowane jest na rozjaśnianie przebarwień, wygładzanie zmarszczek, odżywienie czy regenerację skóry. Powinno włączyć się ten kosmetyk na stałe co codziennej pielęgnacji. Nie można jednak rezygnować z kremów nocnych czy dziennych.

Jak wybrać serum do twarzy?

Nie istnieje jedno najlepsze serum do twarzy. Powinno być ono dopasowane do rodzaju skóry i problemów, jakie występują. Inne serum będzie odpowiednie dl młodych kobiet, które mają problem z trądzikiem lub przebarwieniami, a inne sprawdzi się u osób dojrzałych, które chcą nadać skórze jędrności i zwiększyć jej elastyczność. Dobrej jakości naturalne składniki mogą pomóc w wielu problemach skórnych, warto więc odpowiednio dopasować serum do twarzy.

Dlaczego warto wybrać naturalne serum do twarzy?

Naturalne serum do twarzy warto wybrać przede wszystkim dla wysokiej jakości substancji, które są w nim zawarte. Takie kosmetyki pozbawione są chemicznych składników, które mogą podrażniać skórę, powodować uczulenia itp. Naturalne substancje są bezpieczniejsze, a w końcu chodzi o nienaganny wygląd naszej twarzy. Oprócz tego, takie składniki doskonale przenikają w głąb skóry i faktycznie ją odżywiają. Dobrze dobrane serum do twarzy spełni swoją funkcję i nada skórze świeżości, nawilży ją, ujędrni, ukoi podrażnienia itp. Warto więc przy wyborze tego kosmetyku zwrócić szczególną uwagę na jego wartościowy skład.

1 Comment

Wyraź swoje zdanie

Sayu

24 listopada, 2022 - 11:36

Ja już kompletnie przestałam używać kremów nawilżających. Teraz tylko serum! I mam wrażenie, że moja skóra bardzo dobrze reaguje na taką drobną zmianę. 🙂

Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *