zadbane blond włosy

Jakich składników unikać wybierając kosmetyki do włosów wypadających?

Widzisz, że Twoje włosy nadmiernie wypadają? Przeraża Cię, że wkrótce nic z nich nie zostanie? Poznaj przyczyny nadmiernego wypadania włosów, sprawdź, jak sobie z nimi radzić i dowiedz się, jakie kosmetyki wybierać, a jakich unikać.

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym. Szacuje się, że zdrowy człowiek traci codziennie od 50 do 100 włosów, choć jesienią wypada ich znacznie więcej. Często jednak zdarza się, że osoby tracą zdecydowanie więcej kosmyków. Dlaczego? Powodów może być wiele. Przede wszystkim włosy mogą wypadać przez złą dietę. Dzieje się tak, gdy jest uboga w żelazo, cynk, białko i witaminy grupy B.

Co więcej, często włosy wypadają przez odchudzanie się, zwłaszcza przy gwałtownym spadku wagi. Bywa, że włosy w większej ilości wypadają również w wyniku dużej ekspozycji na wiatr, mróz, słońce, a właściwie promienie UV. Na ich pogorszoną kondycję oddziałujemy również stylizacją włosów na gorąco, zabiegami fryzjerskimi, antykoncepcją.

Nie można pominąć wpływu niektórych leków i chorób, ale to już efekt uboczny, na który trudniej jest mieć wpływ poprzez pielęgnację. Konieczne są badania i leczenie. A jak poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów we własnym zakresie?

Jak sobie poradzić z nadmiernym wypadaniem włosów?

Przede wszystkim istotne jest, by zmienić swoją dietę. Warto więc dostarczać organizmowi witaminy E, B, C, A, a także cynku, miedzi, żelaza i białka.

Należy także zminimalizować ilość zabiegów na włosy, a zwłaszcza farbowania. Nie mówiąc o nie korzystaniu z suszarki, prostownicy, lokówki. Dobrze jest nie wiązać włosów w kucyk, zwłaszcza cienką gumką, która może powodować uszkadzanie kosmyków.

Oczywiście nie można zapomnieć i o odpowiedniej pielęgnacji. To dzięki niej można odbudować włosy. Stawiając na kosmetyki, które wspierają naturalne procesy regeneracji, można sprawić, że będą w znacznie lepszej kondycji. Oczywiście istotne jest to, jakiego szamponu się używa, a także odżywki. Dobrze jednak spojrzeć szerzej i postawić na bardziej zaawansowaną pielęgnację. Warto bacznie badać skład produktów, pamiętając, że kosmetyki do włosów wypadających nie powinny zawierać substancji drażniących skórę głowy (www.revitacell.pl). Zwłaszcza gdy włosy nadmiernie wypadają. Przykładem preparatu, który wspomoże naturalne procesy odbudowy włosa, jest kuracja regenerująca do włosów Revitacell Stem Cells Hair Therapy. To ampułki wypełnione aktywnymi składnikami, które pomogą w walce o zdrowe, lśniące włosy. Taki kosmetyk do włosów powinien towarzyszyć codziennej pielęgnacji.

Co powinny mieć w składzie kosmetyki do osłabionych włosów?

Dzisiaj popularne stają się naturalne kosmetyki do włosów, które mają w składzie tylko składniki pochodzenia roślinnego. Dzięki temu są delikatne zarówno dla skóry głowy, jak i dla włosów, jednak zioła mogą nie mieć wystarczająco satysfakcjonującego działania, jeśli chodzi o regenerację.

Lepiej więc postawić na profesjonalne kosmetyki do włosów, które w składzie mają innowacyjne składniki, ale wciąż naturalne, dzięki którym proces odbudowy kosmyków jest znacznie szybszy. Przykładem takiej substancji jest kompleks naturalnych czynników białkowych pozyskanych z opatentowanej linii komórek macierzystych MIC-1 z poroża jelenia szlachetnego. Surowiec ten zawiera nie tylko aktywne czynniki peptydowe, kolagen, nienasycone kwasy tłuszczowe, ale i fosfolipidy. To naturalne źródło czynników potrzebnych do prawidłowego wzrostu włosów.

Oczywiście nie można nie wspomnieć o witaminie B, która odpowiada za utrzymanie wilgotności włosa, a także chroni przed promieniowaniem UV i negatywnym wpływem środowiska. Pantenol pobudza włosy do wzrostu, zmniejsza podrażnienia i stany zapalne skóry, a także ułatwia rozczesywanie.

Wiele mówi się o szkodliwym działaniu alkoholu, ale glikol propylenowy, gliceryna mają działanie nawilżające. W kosmetykach dobrze, gdy jest retinol, witamina E, olejki i ceramidy. Dzięki temu włosy chronione są przed czynnikami zewnętrznymi, ale i odbudowywane.

Skoro wiadomo już, co sprzyja włosom, warto sprawdzić, jakich składników należy unikać w kosmetykach do włosów.

Jakich składników unikać wybierając kosmetyki do włosów wypadających?

Przede wszystkim powinno się wybierać takie kosmetyki, które w składzie nie mają parabenów. To konserwanty, które sprawiają, że kosmetyk ma długi termin przydatności, ale wywołuje na skórze reakcje alergiczną.

Dobrze, gdy w składzie kosmetyków nie ma ftalanów. Niestety nie ma obowiązku o nich informować. Okazuje się jednak, że mogą wchłaniać się do wnętrza organizmu i powodować zaburzenia zdrowotne.

Warto wybierać kosmetyki do włosów pozbawione PEG-ów i PPG-ów. To rozpuszczalniki i emulgatory, które zapewniają pożądaną konsystencję kosmetykom. Źle działają na skórę, gdyż ją wysuszają.

Oleje mineralne takie jak Paraffin Oil, Petrolatum, Mineral Oil, Cera microcristallina, czyli pochodne ropy naftowej też są szkodliwe.

Więcej wątpliwości wzbudzają detergenty takie jak Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i Sodium Laureth Sulfate (SLES). Składniki uszkadzają mieszki włosowe oraz przyczyniają się do nieprawidłowego działania gruczołów potowych i łojowych. Jednak to one zapewniają kosmetykom dobre pienienie się, a to dla wielu z nas kluczowe przy myciu włosów. Co więcej, to one umożliwiają dobre usuwanie zanieczyszczeń ze skóry i włosów. Zbyt delikatne szampony mogą sobie z tym nie radzić.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *