Skuteczne sposoby na uniesienie piersi
Piersi dla wielu z nas są symbolem kobiecości. Nikogo nie dziwi więc, że dla pań pełny, jędrny biust jest bardzo ważny. Niestety ciąża, karmienie piersią, wahania wagi, a także starzenie się – negatywnie wpływają na wygląd piersi. Na szczęście są sposoby na to, by je unieść. Jakie?
- Zalety liftingu piersi
- Na czym polega mastopeksja, czyli podniesienie piersi?
- Uniesienie biustu – wskazania do zabiegu mastopeksji
Zalety liftingu piersi
Piersi po ciąży i karmieniu piersią często tracą swą jędrność. Tak samo dzieje się w wyniku wahań wagi, czyli gdy kobieta dość mocno przytyje, a później straci nadmiar tkanki tłuszczowej. Nie można zapomnieć również o negatywnym wpływie na wygląd biustu starzenia się skóry. Czy oznacza to, że na zawsze jest się skazanym na obwisłe piersi? Niekoniecznie. Dzisiaj możliwe jest uniesienie piersi dzięki zabiegowi z oferty ClinicForYou i innych tego typu miejsc, które kobietom pomagają w poprawie wyglądu biustu. Dziś coraz rzadziej krytykuje się wszelkie interwencje chirurgiczne poprawiające prezencję. Dzięki mastopeksji kobieta otrzymuje nie tylko jędrny biust, ale dokonuje się w niej również zmiana dotycząca samoakceptacji i pewności siebie.
Warto wiedzieć, że wśród zalet liftingu piersi jest też to, że można zabieg połączyć również z innymi procedurami. Panie, które uskarżają się nie tylko na utratę jędrności, ale też na zbyt mały lub za duży biust, mogą również dokonać jego korekty. Co ważne, samo podniesienie dużych piersi, bez równoczesnej redukcji, może w późniejszym czasie skutkować ich dalszym opadaniem.
Na czym polega mastopeksja, czyli podniesienie piersi?
Chirurgiczne podniesienie piersi, a więc lifting piersi, określany jest w fachowym nazewnictwie jako mastopeksja. Jest to zabieg chirurgiczny, którego celem jest przywrócenie naturalnego wyglądu biustu, piersi mają być uniesione tak, by brodawki znalazły się również na odpowiednim miejscu. Właśnie dlatego bardzo często konieczne jest nie tylko usunięcie nadmiaru skóry i wymodelowanie tkanek gruczołu piersiowego, ale często też zmiana pozycji brodawki. W związku z tym powinno się wybrać dobrego chirurga, który wykazuje się precyzją, potrafi wyczuć proporcje. Tutaj kluczowe może być po prostu doświadczenie.
Po operacji uniesienia piersi pozostają blizny. Na każdej piersi są obecne wokół brodawki i biegną w dół, aż do fałdu podsutkowego. Ich wygląd przypomina odwróconą literę T. Warto o tym wiedzieć, zanim zdecyduje się na zabieg.
Uniesienie biustu – wskazania do zabiegu mastopeksji
Oczywiście głównym wskazaniem do zabiegu uniesienia piersi jest ich opadnięcie w wyniku starzenia się organizmu. Panie, które z biegiem czasu zauważają, że ich biust staje się obwisły, starają się temu zapobiegać. Niestety upływ czasu i działanie grawitacji są nieubłagane. Włókna kolagenowe starzeją się i stopniowo słabną. Skóra staje się obwisła, zmniejsza się też jej zdolność do regeneracji. Wówczas pozostaje tylko operacyjne ujędrnienie piersi.
Na uniesienie biustu decydują się również panie, które szybko straciły na wadze, przez co pozostał nadmiar skóry na piersiach. Podobnie sprawa się ma z kobietami, którym mocno urósł biust podczas ciąży i laktacji.
Warto wiedzieć, że zabieg uniesienia piersi jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i wymaga pozostania w szpitalu. Po operacji potrzeba trochę czasu, by w pełni się zregenerować. Niezbędne jest ograniczenie aktywności fizycznej, noszenie specjalnego biustonosza. Finalny efekt liftingu piersi jest widoczny mniej więcej po trzech miesiącach.
2 Comments
Wyraź swoje zdanie
Aliss
Czy są tutaj jakieś panie, które miały już wykonany ten zabieg? Od bardzo długiego czasu się zastanawiam, bardzo dużo czytam, ale jednak jakieś obawy są. Fajnie byłoby z kimś podyskutować 🙂
Cheryl
A czy są jakieś inne metody niż taki zabieg? Chciałabym się obejść bez cięcia… Boje się, że blizny pozostaną na zawsze.